Ar kremavimas pakeis įprastą laidojimo būdą?

Paskutiniu metu ši tendencija tampa vis ryškesnė, todėl natūralu, kad daugeliui kyla toks klausimas. Aišku, tikrai ne visi žmonės rinktųsi palaikų deginimą, tačiau vis dažniau tai tampa diskusijų objektu. Taip pat reikėtų suprasti, jog nėra kažkokių įprastų laidojimo papročių, kadangi bėgant laikui jie nuolat kito. Ir būtent palaikų deginimas gali būti laikomas ankstesniu variantu, kuris vėliau keitėsi. Aišku, šiomis dienomis laidojimo paslaugos leidžia pasirinkti, kuris variantas būtų priimtinesnis, ir tuomet jau viskuo pasirūpinama. Ir vis dažniau įžvelgiama daugiau privalumų deginant palaikus. Todėl labai tikėtina, kad toks variantas tik dar labiau populiarės. Nors artimiausioje ateityje jis tikrai nepakeis pilnai to, kas vadinama įprastu laidojimu.

Kokia religijos nuomonė apie tai?

Šis aspektas be galo svarbus. Kadangi didžioji dalis žmonių yra religingi bei laikosi įprastų papročių. Net jeigu apsilankymas bažnyčioje kiekvieną sekmadienį nėra įprasta praktika. Tačiau ir laidojimo paslaugos dažnu atveju bus orientuotus į tradicinius bei įprastus ritualus. Bet kremavimas neprieštarauja nė vienam iš jų. Todėl ir bažnyčios atstovai tokį laidojimo būdą laiko visiškai lygiaverčiu. Kadangi nėra kažkur tai įvardijama kaip negalimas ar netinkamas pasirinkimas. O atsižvelgiant į palaikų deginimo privalumus bei praktinius aspektus, tokia praktika yra netgi skatinama pačių dvasininkų. Nors dažniausiai tai bus vien tik artimųjų žmonių pasirinkimas.

Laidojimo paslaugos – pagalba ar tik papildomos išlaidos?

Daugeliui tikrai nebus naujiena, jog laidotuvės gali kainuoti pakankamai brangiai. Bent jau tokią nuomonę galima išgirsti pakankamai dažnai. Tačiau visuomet galima rasti variantų kaip sutaupyti neatsisakant įprastų tradicijų bei ritualų. Vienas iš tokių ekonomiškesnių variantų būtų kremavimas. Kuris leidžia išvengti gana nemažos dalies išlaidų. Aišku, tokia paslauga kainuos, bet savarankiškai viskuo pasirūpinti nebus įmanoma. Todėl tokia pagalba bus tikrai naudinga. Tuo labiau, kad ir galutinė suma nėra jau tokia didelė. Lygiai kaip ir didžioji dali kitų paslaugų, kurias gali pasiūlyti laidojimo namai. Ir be kurių kartais apsieiti nebus įmanoma, o kitu atveju galima pasirinkti savarankiškai.