Kaip sutaupyti perkant butą Vilniuje?

Naujos statybos daugiabučio ar senesnio namo pirkimas, ką pasirinkti yra klausimas, kurį užduoda beveik kiekvienas, norintis įsigyti naują namą. Namai iš tiesų yra brangiausias mūsų gyvenimo pirkinys. Todėl investicijos turi būti gerai apgalvotos. Praktika rodo, kad pastaruoju metu vis dažniau renkamasi nauji butai Vilniuje. Tokie skaičiai tikrai rodo, kad nauji pirkiniai turi daugiau privalumų. Kai atsižvelgiama į visas būsimas investicijas, reikalingas senesnio namo atnaujinimui, kainos dažnai būna mažiau šokiruojančios. Taigi, kaip išsirinkti naują butą Vilniuje?

Kiek galite sau leisti?

Be jokios abejonės, tai yra svarbiausias klausimas renkantis naujus namus. Jei leidžia finansiniai ištekliai, rekomenduojama ieškoti būsto, kuris būtų arčiau gamtos. Pagalvokite, kokias puikias sąlygas jums pasiūlys naujas butas šalia Vingio parko. Net jei šiandien neturite vaikų, tikrai jų turėsite ateityje. Vaikščiodami parke su vaikais ir būdami šalia vandens telkinio jausitės taip, lyg gyventumėte savo nuosavybėje. Puiku, kad neinvestuojate į aplinkos tvarkymą ir kiekvieną dieną galite mėgautis gamta. Kruopštus savo finansinių galimybių skaičiavimas yra ypač tinkamas, kai planuojate imti paskolą būstui įsigyti. Jei nesunku apskaičiuoti lėšas sąskaitoje, bus šiek tiek sudėtingiau sužinoti, kiek bankas sutiko jums paskolinti. Kokią paskolą bankas gali suteikti, priklauso nuo daugelio dalykų: bendrų namų ūkio pajamų, šeimyninės padėties, esamų įsipareigojimų skaičiaus ir kt. Žinoma, paskolos dydis priklausys nuo perkamo buto būklės. Naujas butas visada kainuos brangiau, tačiau įsikelti galėsite iš karto, nesijaudindami dėl varginančio remonto.

Atkreipkite dėmesį į kainas

Neabejotina, kad kiekvienas pardavėjas stengiasi parduoti savo prekę kuo didesne kaina. Kainos nekilnojamojo turto rinkoje šiandien gali labai skirtis, nors buto būklė ir dydis gali atrodyti beveik vienodi. Faktinės rinkos kainos nustatymas ypač svarbus pirkėjams, paėmusiems paskolą būstui įsigyti. Turite žinoti, kad bankas paskolins maksimalią sumą, remdamasis kaina, su kuria sutinka vertintojas, o ne kainą, su kuria sutinkate. Todėl nekilnojamojo turto vertintojų ir nekilnojamojo turto agentų paslaugos gali atlikti labai svarbų vaidmenį. Ypač jei buto pirkimas jums yra visiškai nauja patirtis.