Kam naudojami temperatūros jutikliai?

Temperatūros jutikliai naudojami įvairiems praktiniams tikslams daugelyje pramonės šakų visame pasaulyje. Iš esmės šie jutikliai teikia įvestį sistemai, kad būtų galima apytiksliai arba tiksliai nustatyti konkretaus objekto ar aplinkos temperatūrą.

Temperatūros jutikliai yra labai svarbi priemonė daugybėje sričių, pradedant maisto perdirbimu, baigiant medicina, baigiant naftos chemijos apdorojimu ir automobilių stebėjimu, baigiant biologiniais ir geologiniais tyrimais, sistemomis ir kita buitine elektronika. Tiesą sakant, jie taip pat naudojami visuose mūsų namuose ir biuruose, transporto priemonėse, kuriomis keliaujame, ir net įrenginiuose, kuriuos naudojame kiekvieną dieną!

Kokie temperatūros jutikliai naudojami matuoti? Nors galite tiesiog manyti, kad temperatūros jutikliai paprasčiausiai naudojami objekto ar aplinkos temperatūrai sužinoti, jie iš tikrųjų yra labiau niuansuoti. Nors tai yra vienas iš dalykų, kuriuos jie siekia išmatuoti, daugelis temperatūros jutiklių taip pat naudojami norint patikrinti, ar procesas vyksta tam tikrame diapazone. Visų pirma, prevencinis patikimumas yra pagrindinis temperatūros jutiklių pritaikymas, padedantis užtikrinti sistemos tinkamą veikimą ir nustatyti, ar yra gresiantis pavojus ar netinkamas veikimas.

Pagrindiniai temperatūros jutiklių tipai. Labiausiai paplitę ir naudojami du pagrindiniai temperatūros jutiklių tipai: kontaktiniai temperatūros jutikliai. Šiems tipams reikia liesti objektą, kurio temperatūrą jie matuoja, nesvarbu, ar tai kietas, ar skystas, ar dujinis. Jie iš tikrųjų matuoja tik savo temperatūrą, tačiau mes darome išvadą, kad bet kokio kontakto temperatūra yra šilumos pusiausvyroje. Įprasti kontaktinių temperatūros jutiklių tipai yra termoelementai, RTD, termistoriai, termostatai ir puslaidininkių temperatūros jutikliai. Jie turėtų būti naudojami, kai jūs galite užmegzti gerą šiluminį kontaktą tarp prietaiso ir to, ką matuojate. Taip pat lengviau pasiekti nuolatinį stebėjimą ir duomenų rinkimą naudojant kontaktinius termometrus. Kitas – nekontaktiniai temperatūros jutikliai. Jie nustato temperatūrą iš tolo, matuodami objekto ar šilumos šaltinio skleidžiamą šiluminę spinduliuotę. Tai dažnai naudojama aukštoje temperatūroje arba pavojingoje aplinkoje, kur reikia laikytis saugaus atstumo nuo konkretaus kūno.