Kas gi tas Texas Holdem pokeris?

pokerisTeksasas – JAV valstija, o pokeris – kortų žaidimas. Kas tarp jų bendro? Na, bent jau pavadinimas Texas Holdem juos abu susieja. Kaip reiškinys įvardijamas, jau žinome. Tačiau taisyklės kol kas apgaubtos paslapties šydu. Kas slepiasi už jo, sužinosite skaitydami toliau.

Pirmiausia aktualu, kiek žaidėjų Texas Holdem pokerį žaidžia. Jų turi būti bent 2. Kiek daugiausia? Kaip maksimalus skaičius paprastai nurodoma 10. Žaidimui reikalingos 52 kortos be juokdarių. Naudojami ir žetonai. Yra du tokio pokerio būdai – tai turnyras arba žaidimas iš grynųjų. Turbūt nereikia aiškinti, jog grynųjų pinigų atveju žetonas = x Eur. T. y. žetonas vertas vienokio ar kitokio pinigų kiekio. Laimėjimo atveju žetonai keičiami į pinigus. Žinoma, esant norui gali būti žaidžiama ir vėliau – tada, kai raundai pasibaigę.

Kai kalba pasisuka apie statymus, kyla klausimas, kokia jų tvarka. Jei tai Texas Holdem pokeris iš grynųjų pinigų, statymų dydis nekinta.

Kai pokeris žaidžiamas kaip turnyrai, statymai kitokie. Tuomet žetonai nekeičiami į piniginį formatą. Pasitraukti iš žaidimo taip pat negalima bet kada, nes figūruoja privalomi statymai.

Šiame straipsnyje aptariamas pokeris tarsi stovi ant klausimų kalno. Vienas tokių klausimų – statymo dydžiai. Yra 3 statymų tipai. Tai beribis statymas, banko dydžio, fiksuoto dydžio. Beribis – tai neribojamo dydžio. Banko – statoma ne didesnė nei banko dydžio suma. Fiksuoto – aiškiai suprantama iš pavadinimo, kad statymų dydis yra fiksuotas.

Texas Holdem pokeris jums gali būti pažįstamas iš nuogirdų, nes tikriausiai žinote tokius pavadinimus kaip Check ar All in. Iš viso yra 7 veiksmai. Kiek raundų sudaro žaidimą? 4. Tad galima teigti, jog pokeris artimas matematikai. Nes skaičių čia nemažai.

Pokeris skirstomas į įvairias rūšis. Nevienodos ir žaidimo terpės – kortos dalijamos ir internete. Koks variantas – realus ar virtualus – priimtinesnis, kiekvienas sprendžia pagal savo įsitikinimus. Kokių yra patarimų, jei sudomina virtualus variantas? Nežaisti bet kur, rinktis tik patikimus pokerio kambarius. Online randama ir Texas Holdem, ir kitų rūšių.