Ar žinojote, kad kompiuteriniai zaidimai gali padėti išugdyti geresnius chirurgus? Taip, jūs supratote visiškai teisingai – chirurgus! Žinoma, daugeliui toks faktas gali skambėti kaip tikrų tikriausias pokštas, tačiau iš tiesų atliktų tyrimų metu buvo nustatyta, kad tie žmonės, kurie per savaitę kompiuterinius žaidimus žaidė daugiau nei tris valandas, padarė 32 proc. mažiau klaidų atlikdami chirurgines procedūras nei tie, kurie kompiuterinių žaidimų nežaidė. Be abejo, tai tikrai nėra vienintelis ir pagrindinis žaidimų privalumas (juolab, juk akivaizdu, kad ne kiekvienas iš mūsų svajojate tapti chirurgais).
Verta paminėti, kad taip pat buvo nustatyta, jog žmonės, kurie turi disleksiją, kompiuterinių žaidimų pagalba gali šią problemą sumažinti. Ir šiuo atveju tyrimų metu buvo žaidžiami labai intensyviu veiksmu pasižymintys žaidimai. Tyrėjai mano, kad kompiuteriniai žaidimai, kuriuose nuolatos keičiasi aplinka ir veiksmas, priverčia žaidėjus labiau susitelkti, todėl pagerėja ir jų skaitymo įgūdžiai.
Dar vienas svarbus ir daugeliui labai neįprastu pasirodysiantis veiksnys yra susiję su mūsų regėjimu. Turbūt daugelis esate girdėję raginimus nesėdėti pernelyg arti televizoriaus ar kompiuterio ekrano, nes tokiu būdu sugadinsite savo regėjimą? Tačiau tyrėjai nustatė, kad kompiuteriniai žaidimai iš tiesų regėjimą ir mūsų matymą gali pagerinti. Be abejo, tam turi būti pasirenkamas tinkamas atstumas, atitinkami kompiuteriniai žaidimai ir normuojamas žaidimų laikas. Ir nors norint tai pasiekti yra įvairių papildomų niuansų, vis dėlto šis atradimas yra daugiau nei įspūdingas.
Be abejo, nereikėtų pamiršti, kad kompiuteriniai žaidimai turi didelės įtakos ir mūsų psichologinei būsenai, pasitikėjimui savimi ir bendravimui. Daugelyje žaidimų reikia varžytis su kitais žaidėjais, tokiu būdu stengiantis būti ir išlikti lyderiu. Tai taip pat yra susiję ir su vadovavimo įgūdžių lavinimu, todėl žmonės, kurie reguliariai žaidžia žaidimus, kur kas geriau pasirodo atliekant įvairias darbines užduotis, kuriose reikia priimti greitus ir labai konkrečius sprendimus.
Suprantama, kad kompiuterinių žaidimų privalumai visu tuo tikrai nesibaigia. Juos galima vardinti dar ilgai, todėl jei jūs mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus, o zaidimai telefone ir jūsų kompiuteryje nuolatos pasipildo naujais – tuomet tikėtina, kad ir jūs pastebėjote teigiamų pokyčių savo kasdieniame gyvenime.