Keli naudingi verslo etiketo patarimai

AdGloriam

Darbovietė, kurioje dirba nemandagūs, pikti ir nerūpestingi darbuotojai, yra neproduktyvi ir neefektyvi. Netinkamas darbuotojų elgesys labai greitai ir lengvai neigiamai paveikia klientus, kurie savo ruožtu gali nuspręsti pasirinkti kitus prekių pardavėjus ar paslaugų teikėjus. Tinkamas verslo etiketas prasideda nuo „viršaus“, tačiau nepaisant to – kiekvienas darbuotojas gali ir turi vadovautis bazinėmis verslo etiketo taisyklėmis, pagerinant bendrą įmonės įvaizdį.

Kiekvienas turi savo vaidmenį

Kai bendraujate su savo darbuotojais atminkite, kad kiekvienas jūsų įmonėje dirbantis žmogus – nuo vadovo, iki pagalbinio – gali turėti tiesioginės įtakos bet kuriam kitam darbuotojui. Visų jūsų personalą sudarančių žmonių darbai yra vienaip ar kitaip susiję tarpusavyje, todėl jei šiandien su savo darbuotoju elgsitės atsainiai, gali būti, kad jau rytoj jis turės naudingos informacijos, kuria vis dėlto nebus linkęs su jumis pasidalinti.

Susitikimai turi būti naudingi

Kai susitikimas yra būtinas, pagalvokite apie jo dalyvių užimtumą, darbo grafiką ir turimas užduotis. Trumpiau tariant, jei esate jiems patikėję svarbių ir sudėtingų darbų, kiekviena minutė yra aukso vertės, todėl jei susitikimą su darbuotojais rengsite nebūdami tinkamai pasiruošę, galite net neabejoti, kad darbuotojai liks nepatenkinti ir sumišę. Turite parodyti, kad jūs vertinate jų laiką ir pastangas bei norite, kad jie pačiu laiku susipažintų su visa naujausia informacija.

Tinkama komunikacija

Kai sulaukiate laiško ar skambučio – nepaisant to ar jis atkeliauja iš darbuotojo, ar jūsų kliento – pasistenkite atsakyti kuo greičiau. Net jei pats atsakymo ruošimas pareikalaus daugiau laiko, trumpas laiškas ar kelias akimirkas trunkantis skambutis leis jūsų darbuotojui ar klientui žinoti, kad jiems aktualus klausimas bus išspręstas.

Tinkama apranga

Net ir kasdienėje aplinkoje jūs turėtumėte daug dėmesio skirti savo aprangai. Jei į savo įvaizdį žvelgsite pro pirštus, nemanydami, kad tai yra svarbi verslo dalis, jūsų darbuotojai ir klientai gali imti manyti, kad ir į jiems teikiamas paslaugas jūs žvelgiate neatsakingai. Be to, tai pakenktų ir jūsų autoritetui.

Gerbkite kultūrinius skirtumus

Pastaruoju metu vis daugiau įmonių (ypač tų, kurios veikia internetinių technologijų srityje) samdo kitataučius specialistus, todėl tokiais atvejais kolektyvą sudaro skirtingų kultūrų žmonės. Norint, kad kiekvienas komandos narys jaustųsi jaukiai ir komfortiškai, reikėtų gerbti bet kokius kultūrinius skirtumus.

Laiko planavimas

Tai neabejotinai versle didelę reikšmę turintis veiksnys. Nuo projekto pradžios, iki jo įgyvendinimo – viskas privalo vykti laiku ir pagal planą. Jei laikysitės terminų, tiek jūsų klientai, tiek ir darbuotojai žinos, kaip jūs vertinate darbą ir klientus.

Prisiminkite pagrindus

Nepaisant to, kad yra daugybė verslo etiketo taisyklių, niekuomet nereikėtų pamiršti ir pačių paprasčiausių – „prašau“, „dėkoju“, „visuomet prašome“, „nėra už ką“ ir kt. Nustebtumėte sužinoję, kiek daug žmonių pastaruoju metu nėra linkę ne tik padėkoti, tačiau ir pasisveikinti. Tai yra nemandagu, todėl visuomet būkite mandagūs ir elkitės kultūringai.

Verslo etiketo patarimais pasidalino AdGloriam.