Naudingi patarimai valdantiems savo pirmąjį restoraną

Jei jau kurį laiką valdote savo nuosavą restoraną, turbūt iki šiol spėjote susidurti su pačiais įvairiausiais rūpesčiais – nuo nesklandaus personalo darbo, iki problemų su naujų klientų pritraukimu. Tai yra tiesiog neišvengiama, jei į restoranų verslą žengiama pirmą kartą ir nesivadovaujama senbuvių patarimais, kurie priešingu atveju galėtų padėti išvengti daugybės nesklandumų. Todėl jei visa tai jums nėra svetima ir norite, kad jūsų verslo plėtra taptų efektyvesnė bei sėkmingesnė, šie keli patarimai turėtų padėti atsakyti į keletą svarbių klausimų.

  • Apranga padavėjamsJokiu būdu nesusitelkite tik į didesnį pelną. Suprantama, kad restorano pelningumas yra labai svarbus veiksnys, tačiau neleiskite, kad tai į šalį nustumtų visas kitas restorano vystymui svarbias sudedamąsias dalis.
  • Turėtumėte pagalvoti apie restorano aplinką. Į restorano vidaus interjerą reikėtų investuoti labai daug laiko ir pinigų. Nuo to tiesiogiai priklauso ir jūsų klientų požiūris. Jei restorane nesijaučiame jaukiai ir komfortiškai, tuomet įpratai nebūname linkę jame lankytis pakankamai dažnai – net jei jame būna siūlomas išskirtinis ir skanus maistas. Todėl pasirūpinkite, kad restorano interjero klausimus išspręstų patyrę specialistai.
  • Niekuomet nepamirškite, kad personalas yra jūsų restorano veidas. Ne jūs, o jūsų darbuotojai kasdien nuolatos bendraus su restorano lankytojais, todėl pasirūpinkite, kad restorane dirbantys darbuotojai būtų tikri specialistai, kurie savo pareigas vykdo nepriekaištingai. Be abejo, kiekviename restorane yra reikalinga ir apranga padavėjams, virtuvės šefams ir kitam personalui, todėl apgalvokite, kokius paslaugų teikėjus pasirinksite – pastarieji turėtų tiekti aukščiausios kokybės produkciją.
  • Nepaisant to, kiek žmonių besulauktumėte, niekuomet nepamirškite, kad kiekvienam verslui reikia reklamos. Taip, galbūt iki šiol vadovavotės visiems gerai pažįstama taisykle, teigiančia, kad geriausia reklama yra iš lūpų į lūpas. Tačiau šiandien gyvename dvidešimt pirmame amžiuje, kuris yra paremtas technologinėmis naujovėmis. Vien tik iš lūpų į lūpas sklindančia reklama tikrai nereikėtų pasikliauti, todėl investuokite į tikslinės reklamos priemones.
  • Rinka nuolatos keičiasi. Joje atsiranda vis daugiau konkurentų, besistengiančių savo klientams pasiūlyti kuo labiau išskirtinius patiekalus ir aukštą aptarnavimo kokybę, todėl neleiskite, kad konkurentai būtų jums priešakyje – darykite viską, kas jums padėtų išsiskirti.