Statybinių medžiagų bei įrankių laikymas

smuginis greztuvasSmūginis gręžtuvas, difuzinė plėvelė, veržliasukiai – tai  tik keli pavadinimai medžiagų bei įrankių, kurie yra būtini norint atlikti statybos darbus. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, jog tuo atveju, jei nesate profesionalus statybų srities darbuotojas, o statybines medžiagas bei įrankius naudojate labai retai, turite žinoti keletą elementarių taisyklių, kaip laikytis tiek statybos darbams atlikti skirtas medžiagas,  tiek įrankius. Viskas, ką būtina žinoti, bus pateikta jau netrukus.

Apie statybinių medžiagų laikymą

Kuomet  kalbame apie statybinių medžiagų laikymą, situacija nėra sudėtinga – tam, kad užtikrintumėte tinkamas laikymo sąlygas, pakaks statybinesmedžiagas laikyti tokiomis sąlygomis, kokias rekomenduoja medžiagų gamintojas. Tiesa, būtina akcentuoti ir tai, jog daugeliu atveju tradicinės statybinių medžiagų laikymo sąlygos yra toks: vėsi, sausa, tamsi vieta.  Ne ką mažiau svarbus yra  ir saugumo klausimas: beveik visas statybines medžiagasyra rekomenduojama laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje, kurioje nėra ugnies šaltinių.

Ir  nors kuomet yra kalbama apie statybinių medžiagų pirkimą neretai galima išgirsti patarimą, jog šias medžiagas verta pirkti kuo didesniais kiekiais (nes tokiu būdu galite sutaupyti), vis dėlto, persistengti taip pat nederėtų – esmė tame, kad  kai kurios statybinės medžiagos laikui bėgant gali prarasti tam tikras savybes, net ir  tuo atveju, kai jos yra laikomos tokiomis sąlygomis, kokias rekomenduoja gamintojas. Taigi, jei nesate tikras, kada kitą kartą jums ir vėl prireiks statybinės medžiagos, kurią  planuojate įsigyti, verčiau pirkite tik tie, kiek jos reikia šiuo  metu.

Apie statybinių įrankių laikymą

Kalbant apie statybinių medžiagų  bei įrankių laikymą, galima įžvelgti ir tam tikrų skirtumų: jie minėjome, kad statybinės medžiagos gali būti paveiktos tam tikrų aplinkos veiksnių, tai statybiniams įrankiams  negali pakenkti jokie veiksniai, išskyrus aukštą drėgmės lygį. Tačiau ypatingą dėmesį reikėtų skirti saugumui:  kaip žinia, labai didelė dalis statybinių įrankių yra ypač aštrūs, tad net ir elgiantis atsargiai, nesunku susižeisti, o ką jau bekalbėti apie tuo atvejus, kuomet yra elgiamasi neapdairiai. Taigi, belieka tik pasakyti,  kad siekiant užtikrinti visapusišką saugumą, statybinius įrankius reikia laikyti taip, jog būtų kuo mažesnė tikimybė susižeisti (šių daiktų laikymui geriausiai tinka specialios dėžės).

Jau sužinojome, kokios yra svarbiausiomis sąlygos, kuriomis rekomenduojama laikyti statybines medžiagas bei įrankius, tačiau norisi akcentuoti ir dar vieną dalyką: nemaža dalis žmonių, kurie įsigyja statybinių medžiagų ar įrankių,  nėra linkę kreipti dėmesio į tai, kokiomis sąlygomis turi būti laikomos medžiagos ar įrankiai ir net nesupranta, kodėl verta  tai apskritai daryti. Vis dėlto, labai ne tik laikytis rekomendacijų, bet ir žinoti, kodėl reikia tai daryti. O rekomendacijų laikytis verta dėl daugelio priežasčių:  jei medžiagas bei įrankius  laikysite tokiomis sąlygomis, kokios yra rekomenduojamos, tokiu atveju garantuosite visapusišką saugumą, o taip pat būsite tikri, kad medžiagos ir įrankiai bus tinkamai naudoti ir po labai ilgo laiko. Na, o pabaigai – dar viena pastaba: dažniau naudojamus daiktus laikykite lengviau pasiekiamoje vietoje, tokiu būdu ne tik laiko sutaupysite, bet ir bus kur kas patogiau pasiekti reikiamą įrankį.